Med vrtičkarji so visoke grede v zadnjih letih postale prava modna uspešnica. Ravno zaradi teh struktur se vse več oseb odloča za vrtnarjenje. Pri tovrstnih gredah jih predvsem prepričajo izjemno lepe ter privlačne lesene oblike. Te se lahko zelo dobro ujamejo oziroma kombinirajo z modernimi hišami. Posledično seveda dobro pripomorejo tudi k bolj urejenemu videzu vrta.
Seveda visoke grede prinašajo tudi zelo preprosto vrtnarjenje. Pri opravilih se praviloma ni potrebno prav nič sklanjati. Tudi v prihodnosti prav visoke grede obetajo še marsikaj. Kljub vsemu pa imajo tudi svoje slane plati.
Ker je visoka greda lahko tudi zelo lep dekorativni element na vrtu, je treba še posebej paziti na to, kam se bo umestila. Kaj hitro bi se namreč lahko pripetilo, da bi delovala kot nek tujek na vrtu, kar pa ne bi bilo prav nič privlačno. Ključno je, da greda deluje kot lep del vrta. Pomagate si lahko tako, da okoli visoke grede posadite okrasne trajnice ter grmičevje. Če pa imate okoli grede bistveno manj prostora, pa lahko kar nanjo postavite kakšen večji ali manjši lonec – da razbijete povsem hladne naravne linije.
Poglavitno je tudi to, da so tla pod visoko gredo povsem naravna. Izberete lahko sekance, pod katerimi se lahko dobro hodi. Lahko pa postavite tudi pohodne kamne nepravilnih oblik. Med njimi posadite na primer timijan, ki je odlično odporen na hojo, ob dotiku pa celo spušča dišeča in pomirjajoča eterična olja.
Praviloma je treba visoke grede postavljati na sončne dele vrta. Paziti je treba še to, da greda ni preveč izpostavljena vetru. To namreč lahko precej slabo vpliva na rastoče zelenjadnice. Če je le možno, visoke grede postavljajte v smeri sever jug. Rastline bodo na takšen način zagotovo dobile največ sončne svetlobe.